ВІТАЮ ВАС! МАЮ НАДІЮ, ЩО КОЖЕН, ХТО ЗАВІТАВ - ЗНАЙДЕ ДЛЯ СЕБЕ ЩОСЬ КОРИСНЕ:МАТЕРІАЛИ ДЛЯ ПРОВЕДЕННЯ УРОКІВ ТА ПОЗАКЛАСНИХ ЗАХОДІВ, МАТЕРІАЛИ ДЛЯ КЛАСНОГО КЕРІВНИКА ТА БАГАТО ЦІКАВОГО!

Математичні цікавинки


Звідки пішли назви геометричних фігур

Математичні загадки

Пісні про математику

Математики жартують

Вислови про математику

Математичні казки

Пригоди в Цифровому місті
Плутанина в місті Знаків
Казка про геометричні фігури


Математичні цікавинки





Істина





Все, що тобі потрібно

Все, що тобі потрібно


Чому немає нобелівської премії з математики?

Чому немає нобелівської премії з математики? Якщо запитати про це математика, то майже напевно він розповість вам відому легенду про те, що свого часу саме математик 'забрав' дружину у того самого А.Нобеля. Забавно, але в підсумку більшість нобелівських премій в галузі економіки отримують не економісти, а саме математики! Виходить, що математики 'накололи' Нобеля не один раз ... такий от народ ці математики.
Винахідник динаміту, за твердженнями численних біографів, одружений не був, історія ця видається не більше ніж вигадкою. Спочатку Нобель вніс математику в список наук, за які присуджується премія, проте пізніше викреслив її, замінивши премією світу. Достовірна причина невідома. Найчастіше її пов'язують з ім'ям шведського математика, лідера шведської математики того часу Миттаг-Леффлера, якого Нобель не любив за те, що той настирливо випрошував пожертвування на Стокгольмський Університет. За іншою версією, Нобель був закоханий в Софію Ковалевську, яка віддала перевагу тому ж Миттаг-Леффлеру. Ще одна версія: у Нобеля була кохана, Анна Дезрі, яка потім закохалася в Франца Лемаржа і вийшла за нього заміж. Франц був сином дипломата і в той час збирався стати математиком.





Від'ємні числа

Вперше, від'ємні числа, як поняття, були введені в 1202 році, італійським купцем Пізано. Він перший почав з їх допомогою позначати борги і збитки в торгівлі.




1/2 + 1/4 + 1/8 + ... = 1.
1/2 + 1/4 + 1/8 + ... = 1.




Гіперболічний параболоїд






Корисна освіта

Наприкінці XIX ст італійський фізіолог Анджело Моссо (1846-1910) зрівноважив людину, яка спокійно лежала на спеціальних, дуже чутливих вагах, так, що обидві половини тулуба були строго паралельні підлозі. Коли ця людина почала розв'язувати арифметичні зaдaчі, головa його стaлa важче і переважила. Тaк було показано, що розумова праця пов'язана з припливом крові до мозку. І саме на цю гіпотезу спирається головний сучасний метод вивчення мозкового забезпечення психічної діяльності, - функціональна магнітно-резонансна томографія.
Натисніть на картинку для збільшення розміру зображення



Як накреслити ідеальне серце?

Як накреслити ідеальне серце?



Блискучий сон


Блискучий сон


До дня народження інтегралу 29 жовтня 1675 року

29 жовтня 1675 Лейбніц придумав використовувати витягнуту букву S для позначення цього самого інтеграла





Запаси води та повітря на Землі

Наша планета має запаси води приблизно в 1 млрд 408 700 000 кубічних кілометрів і близько 5,14 квадрильйонів тонн повітря. А ось так ці запаси виглядають в масштабі в порівнянні з розміром Землі.



Людина, яка розгадала нацистський шифр

Людина, яка розгадала нацистський шифр
Арне Берлінг - шведський вчений-математик, професор. У 1940 році ця людина змогла розшифрувати код, використовуваний німцями при необхідності передачі будь-яких даних. Нацисти були впевнені, що їх шифр неможливо розгадати, але Берлінг зміг це зробити, використовуючи лише роздруки кодувань, олівець і папір. Цей код, неймовірно складний, на думку всіх, хто брав участь в розшифровці, був розгаданий вченим всього за два тижні, без будь-якої допомоги з боку.
Берлінг не повідомив спосіб, який застосовував при розгадці коду, кажучи: "Чарівники не розкривають свої секрети".

Походження символу ∞

Походження символу ∞
Знак нескінченності придумав англійський математик Джон Валліс. У 1655 році він опублікував великий трактат «Про конічні перерізи», в якому вперше використав символ ∞ як знак нескінченності. Можливо, на створення символу його надихнула ω (омега) - остання буква грецького алфавіту. Але більш імовірно, що символ походить від записаного римськими цифрами числа 1000, іноді символізував поняття «багато». У 16 столітті тисячу зображували як «CIƆ», а на письмі часто скорочували до ∞ або М.





Абрахам де Муавр

Англійський математик Абрахам де Муавр в літньому віці одного разу виявив, що тривалість його сну зростає на 15 хвилин в день. Склавши арифметичну прогресію, він визначив дату, коли вона досягла б 24 годин - 27 листопада 1754. У цей день він і помер.

«Працювати треба не 12 годин, а головою»

«Працювати треба не 12 годин, а головою».
— Стів Джобс





Зорові ілюзії. Співвідношення фігури і фону

Ваза Рубіна
Класичний приклад співвідношення фігури і фону.
Можна побачити як вазу, так і дві особи.

Ще один варіант вази Рубіна

На фоні ваз можно побачити голови

Незвичайна  балюстрада




Знайдіть тут 5 осіб

Знайдіть 20 предметів

Знайдіть 13 осіб

Иллюзия Клінтона и Моніки
Что Ви тут бачите?
Жіноче обличчя або чоловіка, що грає на саксофоні?

Портрет Авраама Лінкольна
Знайдіть тут вовка, коня, равлика, мишу, птаха,  людину, що молиться, клоуна і рибу.

Чи відомі тобі деякі цікаві факти

  • Занадто дорога помилка ділення на нуль У 1997 році на одному з військових судів ВМФ США стався збій програми «Smart Ship» в результаті ділення на нуль (точніше, некоректного вводу даних), що вивело з ладу всі прилади на борту військового корабля США —  Йорктаун. Цей випадок на той час затьмарив всі цікаві факти з історії математики.
  • Якщо порахувати суму всіх чисел, розташованих на рулетці в казино, вийде число «диявола» — 666. 
  • На Тайвані практично ніде не зустрічається число «4». Справа в тому, що на китайській мові чотири звучить як «смерть». У 1995 році в Тайбеї навіть був прийнятий закон, який офіційно дозволив видалити цю цифру. Тому на Тайвані в більшості будівлях немає четвертого поверху.
  • 18 – єдине число, сума цифр якого вдвічі менша від нього самого.
  • Серед усіх фігур з однаковим периметром, у кола буде найбільша площа. Але серед усіх фігур з однаковою площею, у кола буде самий маленький периметр.
  • Нуль не можна написати римськими цифрами.
  • Знак рівності «=» вперше застосував Роберт Рекорд в 1557 році.
  • Сума чисел від 1 до 100 — 5050.
  • Якщо помножити ваш вік на 7, потім помножити на 1443, то результатом буде ваш вік написаний три рази поспіль.
  • У нашій математичній літературі нуль не є натуральним числом, а в західній, навпаки, належить до множини натуральних чисел.
  • У числа Пі є два неофіційних свята. Перше — 14 березня, оскільки цей день в Америці записується як 3.14. Друге — 22 липня, яке в європейському форматі записується 22/7, а значення такого дробу є досить популярним наближеним значенням числа Пі.
  • Релігійні євреї прагнуть уникати християнської символіки і взагалі знаків, схожих на хрест. Наприклад, учні деяких ізраїльських шкіл замість знака «плюс» пишуть знак, що повторює перевернуту букву «т».


3 коментарі:

  1. Дуже гарний матеріал для того, щоб зацікавити учнів математикою.Дякую!!!

    ВідповістиВидалити
  2. Надзвичайно цікавий та пізнавальний матеріал з математики!

    ВідповістиВидалити
  3. При нагоді поділюсь з Вами і математичними ребусами

    ВідповістиВидалити